Modulární a všestranný: nový lanový kladkostroj Demag DMR

Wetter, Germany,   01.10.2015

  • Modulární provedení unikátní řady lanových kladkostrojů
  • Výběr z C-provedení nebo souosého provedení
  • Volitelně: vysoký stupeň bezpečnosti a spolehlivosti s inteligentním systémem řízen 

Společnost Terex Material Handling na trh uvedla novou zdvihací jednotku s modulárním lanovým kladkostrojem DMR. Jedna základní technologie kladkostroje je vhodná pro více aplikací než aktuálně dostupné lanové kladkostroje. Modulární lanový kladkostroj Demag DMR tvoří široká řada komponent, z nichž lze různými kombinacemi vytvořit lanový kladkostroj podle konkrétních aplikačních požadavků zákazníka. Flexibilita provedení lanového kladkostroje nemá na trhu žádnou konkurenci. Technologie DMR poprvé umožňuje vytvořit na základě jednoho výrobku lanové kladkostroje v kompaktním C-provedení nebo souosém provedení.
Díky svému modulárnímu provedení je tento lanový kladkostroj vhodný jak pro tradiční jeřáby a kočky, tak pro stacionární použití ve strojírenství a při konstrukci zařízení s požadavky na zdvihání, tažení, pojíždění, přidržení nebo polohování.

„Modulární lanový kladkostroj Demag DMR rovněž usnadňuje výběr požadované zdvihací jednotky“, vysvětluje Dr. Thomas Bönker, vrchní ředitel divize Components Business Line ve společnosti Terex Material Handling. „Dosud jsme museli porovnávat různé výrobky, abychom mohli najít správný lanový kladkostroj pro dané požadavky. Ode dneška ale máme řešení s jednou základní technologií pro všechny vaše potřeby. To znamená, že máte absolutní svobodu při výběru provedení, systému ovládání, způsobu pohonu a koncepce ovládání.“ Modulární provedení řady DMR rovněž umožnilo rozšířit řadu výrobků Demag o velikost 16 pro nosnosti do 20 tun.

Široká nabídka
Modulární lanové kladkostroje DMR budou k dostání jako kladkostroje montované k základně, pojízdné kladkostroje s nízkou a standardní světlou výškou a dvoukolejové kočky pro splnění konkrétních požadavků zákazníků. Jmenovité nosnosti pěti různých velikostí končí u hranice 50 tun. Pokud jde o elektrické vybavení, mohou zákazníci použít inteligentní systém Demag SafeControl, tradiční stykačové ovládání nebo svůj vlastní systém ovládání. Inteligentní systém SafeControl zajišťuje vysokou míru provozní bezpečnosti a spolehlivosti a splňuje požadavky na efektivní postupy ve výrobě. Se systémem SafeControl můžete snadno využít další technické funkce – od nastavení zakázaných oblastí přes tandemový provoz až po regulaci rychlosti podle zatížení.

Pohonné jednotky pro zdvihání a pojíždění mají podle potřeby buď plynulou regulaci nebo dvě rychlosti. Pro výrobky řady DMR nabízíme celou řadu příslušenství. Na různá místa na skříňce můžete, například, snadno a přesně připevnit mezní vypínače pojíždění nebo sběrače proudu – prvky příslušenství můžete také upravit až po instalaci zdvihací jednotky nebo kočky. Kvůli dosažení velké trakce je pojízdný kladkostroj s nízkou světlou výškou DMR standardně připraven pro připojení dvoukolového pohonu (DualDrive) anebo volitelně pro připojení druhého motoru pro pojíždění (DualDrive Plus), jestliže to bude pro dané použití nezbytné. Lanový kladkostroj splňuje běžné minimální požadavky předpisu FEM 2 m a má třídu ochrany IP55. Zdvihací jednotky můžete ovládat buď rádiovým signálem s novou generací systému dálkového řízení D3, nebo kabelovými ovladači. V on-line konfiguračním nástroji můžete nastavit jednotlivé parametry – od základního provedení až po výběr systému ovládání. Výsledkem bude modulární lanový kladkostroj DMR přizpůsobený vašim konkrétním aplikačním požadavkům.

S výrobou začínáme v říjnu 2015. Ve čtvrtém čtvrtletí 2015 již můžeme zákazníkům dodat kladkostroje v patkovém provedení a pojízdné kladkostroje s nízkou stavební výškou v C-provedení ve velikostech 3, 5, 10 a 16 s nosnostmi do 16 t. V roce 2016 budou následovat kladkostroj DMR v souosém provedení, zbývající velikosti, dvoukolejové kočky a pojízdné kladkostroje se standardní světlou výškou. Vzhledem ke svým širokým možnostem využití nahradí modulární lanový kladkostroj aktuální řady kladkostrojů DR-Pro a DR-Com a také modely DR-Bas, které nabízíme na nových trzích a ve Spojených státech.

O společnosti Terex Material Handling
Terex MHPS GmbH je předním světovým dodavatelem jeřábové techniky zahrnující průmyslové jeřáby Demag a jeřábové komponenty. Klíčovou oblastí činnosti skupiny Terex Material Handling je vývoj, konstrukce a výroba technicky sofistikovaných jeřábů, kladkostrojů a komponent a poskytování poprodejních a servisních služeb pro tyto výrobky. Společnost Terex Material Handling vyrábí své stroje na 19 místech na pěti kontinentech a dodává je zákazníkům prostřednictvím své prodejní sítě ve více než 60 zemích světa.

O společnosti Terex
Terex Corporation je nadnárodní výrobce diverzifikované řady zařízení s důrazem na dodávku spolehlivých řešení orientovaných na zákazníky z celé řady průmyslových oblastí, jako jsou stavebnictví, infrastruktura, povrchová těžba, hlubinná těžba, lodní doprava, pozemní doprava, rafinace, výroba elektrické energie, komunální služby nebo zpracovatelský průmysl. Společnost Terext působí v pěti průmyslových odvětvích: zvedací pracovní plošiny, stavebnictví, jeřáby, doprava materiálu a přístavní řešení a zpracování materiálů. Společnost Terex nabízí prostřednictvím společnosti Terex Financial Services finanční produkty a služby pro nákupy výrobků Terex. Další informace naleznete na stránce www.terex.com.

 


 

zpìt na pøehled

NAPSALI O NÁS

alle Neuigkeiten | RSS Feed


 
 
 
 

© Konecranes and Demag s.r.o.